Google Lviv DevFest 2015

Issue 83, October 2015.

Google Lviv DevFest 2015

October 23-24 @ Pivdennyi Expo Centre (36 Shchyretska St.)

Keep your October 23-24 weekend open, as the Ukrainian GDG community is proud to present the 2015 GDG DevFest – the biggest Google-related event in Ukraine. The Google Developer Group Lviv (GDG Lviv) is an open community where members create exciting projects and share their experiences with using Google technology.

Learn all about Android, Web, and Cloud from experts from around the world, admire awesome speakers, and take part in many presentations filled with lots of interesting data and fun! The event will feature several full-day workshops on hacking and debugging, as well as a full-day freestyle hackathon! Want some real teambuilding on Friday? Get your team together and join our hackathon!

Learn more about registration, speakers, and all the latest news at devfest.gdg.org.ua.

 

GDG DevFest 2015

23-24 жовтня, Експо-центр "Південний" (вул. Щирецька, 36)

Українська GDG спільнота з гордістю повідомляє, що 23-24 жовтня відбудеться 4 щорічний GDG DevFest 2015 - найбільша подія, пов'язана з Google в Україні! Google Developer Group Lviv (GDG Lviv) - це відкрите співтовариство, члени якого створюють цікаві проекти та обмінюються досвідом про технології Google.

Тут ви зможете дізнатись все про Android, Web і Cloud від світових експертів, вислухати цікавих доповідачів і взяти участь у численних презентаціях, що обіцяють бути цікавими і не обіцяють бути нудними!

На заході будуть представлені численні цілоденні майстер-класи для хакерів та налагоджувальників, а також Hackathon на цілий день! У цю п’ятницю кожен, хто знає, як обходитись з комп’ютером, зможе створити свою власну команду, з якою і виступити у змаганні Hackathon!

Дізнайтеся більше про реєстрацію, доповідачів і всі останні новини на devfest.gdg.org.ua.